Når du velger Pedersen & Skogholt Regnskap, velger du en effektiv samarbeidspartner som bruker moderne arbeidsverktøy og setter kunden i fokus. Samtidig holder vi i hevd de beste tradisjoner som faglig dyktighet, integritet, kvalitet og personlig engasjement, kombinert med konkurransedyktige priser.
Pedersen & Skogholt Regnskap AS
Regnskap, lønn og økonomistyring
Regnskapsføring er et eget fag som er forbundet med strenge formelle krav og stramme tidsfrister. Feil i regnskapet og overskridelse av tidsfrister kan få store konsekvenser. Ved høy faglig standard, gode rutiner for kvalitetssikring og fokus på effektivitet gjør Pedersen & Skogholt Regnskap til en konkurransedyktig leverandør av regnskapstjenester.
Vi vil med vår kompetanse, og vår tilknytning til vårt søsterselskap Pedersen & Skogholt statsautoriserte revisorer, også kunne være behjelpelig med oppgaver utover hva et vanlig regnskapskontor kan utføre. Dette gjelder særlig innenfor skatt og selskaps-rettslige spørsmål. Vår totalkompetanse gjør at vi kan være en diskusjonspartner ved blant annet forretningsmessige endringer, oppkjøp eller salg, skatteplanlegging og styrearbeid.
Pedersen & Skogholt Regnskap gir sine kunder mulighet for full tilgang til egne regnskaper og bilag via web. Dine regnskapsdata kan hentes frem når det passer deg.
Outsourcing
Siste nyheter fra www.regnskapnorge.no:
Jan-Erik Halvorsen: Fra BamseMOMS til Årets Overskudd
26.05.2025
Skrevet av Martin Andresen, Regnskap Norge
Hvordan har livet til Jan-Erik S. Halvorsen endret seg etter at han vant Årets Overskudd i fjor? Det får du vite i ukens episode av RN-podden!
Les merØkonomiske gevinster for det offentlige ved avvikling av skattetrekkskonto
26.05.2025
Skrevet av Svein Austheim, Regnskap Norge
Avviklingen av ordningen med skattetrekkskonto vil påvirke kontantstrømmen til det offentlige, og kan gi økt likviditet og høyere renteinntekter. Denne artikkelen drøfter de økonomiske implikasjonene av forslaget om månedlig innbetaling av forskuddstrekk direkte til Skatteetaten.
Les merFolketrygdens grunnbeløp G økes til kr. 130 160 kroner
26.05.2025
Skrevet av Alia Hammami, Regnskap Norge
Endringen får virkning fra 1. mai 2025. Gjennomsnittlig grunnbeløp for 2025 blir dermed kr 128 116
Les mer